Klantcase 2

Inbouwen van een blusgassysteem in een PGS-15 opslag 

 

Bij een bedrijf in de omgeving van Rotterdam hebben we een PGS-15 opslag met 7 compartimenten geheel mogen voorzien van een blusgassysteem. 

Deze case speelt zich af in een zeer groot complex waar men in het midden van het pand een PGS opslag wilde voorzien d.m.v. een crossdock. 

Aangezien de opslag middenin het pand ligt en veel lager (6m) dan het gehele pand (14m) is, was de keus tussen een schuimsysteem of een blusgassysteem redelijk snel gemaakt. 

Een outside air HI-Ex schuimsysteem was onmogelijk te implementeren, ook de stoffen die men wilde opslaan, lieten geen sprinkler met schuimbijmenging toe.

Vanuit het oogpunt veiligheid is, aangezien de opslag inpandig is, een CO2 blussyteem niet van toepassing. De overdruk tijdens een blussing dient afgeblazen te worden in de grote opslag ruimte. Hierdoor kan bij een blussing met CO2 blussyteem een direct gevaar optreden voor de mensen in de naast gelegen ruimte. 

Bovenstaande heeft er toe geleid dat deze 7 ruimten, opslag van ADR stoffen onder de PGS-15, beveiligd zijn met een Inergas blussysteem. Dit inerte blusgas is een mengsel van argon en stikstof met een heel kleine toevoeging van CO2. Echter in deze situatie, gezien de gevaarlijk stoffen, is de concentratie verhoogd in de te blussen de ruimten, waardoor het ook een installatie klasse III is conform SVI publicatie (gevaarlijk voor de mens). Maar de ruimte naast de te blussen ruimte blijft wel veilig.

Meer weten?

Wil je meer informatie over onze producten en diensten neem dan contact met ons op.